Süeda Çil Studio Oyuncu Koçluğu
suedacilstudioetiler

Eğitim Programları

Audition Programı

4 Hafta / Haftada bir gün / Bire-bir Eğitim
Hafta içi / Hafta sonu sınıfları

"Kamera oyunculuğu" programını bitirmiş öğrencilerimizle daha önceki derslerde gördükleri konuların yanı sıra;

 • Anda kalma, konsantrasyon,
 • Gerginlikle baş edebilme,
 • Çekim teknikleri,

gibi daha önce farkındalığımızı geliştirdiğimiz "kamera oyunculuğu" konusunun diğer detaylarını mercek altına alıyoruz.

Haftada bir gün kendi saatlerinde daha önce verilmiş audition metinleri ile prova ve çekim yapıyoruz. 4 haftada 4 yeni parçalarının olmasını hedefliyoruz. Ve yaptıkları çekimleri mezuniyetleri sırasında sertifikaları eşliğinde teslim ediyoruz.

Master Audition Programı

Konservatuvar Mezunlarına Özel Program
3 kişilik sınıflarda 4 haftalık audition eğitimi

Konservatuvar Tiyatro Bölümü mezun ve öğrencilerine sinema ve televizyon oyunculuğu ile ilgili temel bilgilerin verildiği bu programda audition teknikleri de incelenmektedir.

Her hafta yeni bir audition parçası çalışılacaktır. Kamera oyunculuğu teknikleri ile harmanlayarak verdiğimiz eğitim sonunda katılımcıların ellerinde show-reel veya demo-reel yerine geçebilecek kamera oyunları olacaktır.

Temel Kamera Oyunculuğu

4 kişilik sınıflarda / 16 hafta
Hafta içi veya hafta sonu sınıfları

Oyunculuk hikayemiz ne olursa olsun kamera oyunculuğu farklıdır. Kamera oyunculuğu gerçekçilik ve sadelik gerektirir. Kamera tüm düşünceleri görür. Bu yüzden öğrencilerimiz rollerini kamera önünde oynamak değil, yaşamak üzere çalıştırılıyorlar.

Kamera oyunculuğunu öğrenmek, tüm bilinen oyunculuk kuramlarına hakim olmayı gerektirir. Müfredat programımızı oyunculuk bilgilerimizin yanı sıra kamera pratikleri ile oluşturduk. Öğrencilerimizi kamerayı sevmek, ona güvenmek, tüm hünerleri kamera önünde sergilemek üzere yetiştiriyoruz.

Bu yüzden kamera oyunculuğu sınıfı öğrencileri her ders kamera önüne çıkıyor ve kaydediliyor.

Kamera oyunculuğu öğrencilerimiz; hepsi konservatuvar mezunu, kamera deneyimi olan eğitmenlerimiz ile 4 kişilik sınıflarımızda 16 hafta boyunca;

 • Kamera oyunculuğunun teknik-etik-estetik ve artistik yanını;
 • Rol incelemeyi, karaktere yaklaşma yöntemlerini, karakteri anlamayı; bunu kamera önünde gösterebilmeyi;
 • Kamera terminolojisini, kadraja göre oyun kurmayı, kendilerini kamerada gördükleri anları deneyimliyorlar.
 • Set ve audition sırasında tutum /davranış etiklerini ve kendilerini tarafsızca değerlendirmeyi;
 • Doğru nefes almayı ve bunu oyunlarında kullanabilmeyi; seslerini, jestlerini, mimiklerini ve duygularını kamera oyunculuğu için kullanılır hale getirebilmeyi; anlaşılır, ilgi çekici ve etkileyici konuşmayı;
 • Temel oyunculuk disiplinlerini, duygu transformasyonunu, doğaçlama davranabilmeyi ve rol/karakter çözümlemeleri yapmayı; tecrübe ediyorlar.

En önemlisi; her öğrencimiz, her ders kendini seyrediyor. ‘Kamera oyunculuğu’ hakkında her ders kendi kendini değerlendirebiliyor. Çünkü kamera oyunculuğu, kamerada öğrenilir.

Derslerimizin son dört haftasını televizyon dünyasının profesyonel isimleri ile geçiriyoruz. Cast direktörü, yönetmen veya yardımcı yönetmen eşliğinde daha önce çalışmış olduğumuz sahnelerimizi profesyonel koşullarda oynuyor, çekiyor ve arşivliyoruz.

Tüm öğrencilerimiz, derslerin sonunda ellerinde 16 hafta boyunca çekilmiş tüm görüntülerinin olduğu bir hafıza kartı (flash disk) ve sertifikaya sahip oluyorlar. Bu görüntüler menajer veya bir ajansa bağlanmak istediklerinde kendilerini ve oyunlarını hızlıca göstermelerini sağladığı için bir tür showreel işi de görüyor.

Özel Konuşma Koçluğu

Kişiye özel gün ve saatlerde

Topluluk önünde konuşma yapmak herkesin korkulu rüyasıdır. İşi konuşma ile ilgili tüm meslek gruplarından sanatçı, siyasetçi ve beyaz yaka yöneticiler için oluşturulan program bire-bir eğitim prensipleri ile kendi zaman düzeninde organize edilir.

Kişiye özel düzenlenen özel diksiyon derslerimiz, öğrenci adayı ile yaptığımız bire-bir toplantılarda oluşturulur. İhtiyaca göre belirlenen ders gün ve saatlerimiz hem çalışanların zaman yönetimi yapmasını kolaylaştırır hem de onun gelişimini takip edebilmemiz açısından eğitmenlerimize zaman kazandırır.

Özel Konuşma Koçluğu dersleri sonunda katılımcılar;

 • Nefes farkındalıklarını arttıracak,
 • Diyafram nefesini tanıyıp, göğüs nefesi ile arasındaki farkı bilecek,
 • Kendi seslerini yeniden keşfedecek,
 • Arzu ettiği ses tonunu bulacak,
 • Akıcı ve anlaşılır konuşacak,
 • Etkili ses kullanımının iletişimdeki önemini kavrayacak,
 • Karşılarında onu dinleyenlerin sayısına göre seslerini ölçülü kullanmayı öğrenecek,
 • Seslerinde yaptıkları değişikliklerle dinleyicileri nasıl etkileyebileceklerini deneyimleyecek,
 • Harflerin konuşma organlarımızda nasıl şekil aldığını görecek,
 • Anlatım bozukluğuna karşı konuşmamızı etkileyen dil, dudak, çene ve diğer organlarımızı nasıl kullanmamız gerektiği konusunda fikir sahibi olacak,
 • Eğer fiziksel bir problem yoksa konuşmalarının daha mükemmel olması için yalnızca egzersizleri yapmanın yeterli olduğunu fark edecek,
 • Dinleme ile ilgili konsantrasyonlarını geliştirecek,
 • Kendilerini dinlettirme yollarını fark edecek,
 • Hazırlıklı konuşma veya sosyal hayatta yaptığı hazırlıksız konuşmaların öncesi ve sonrasında heyecan, korku ve güven kontrolü sağlayacak,
 • İkna ve hazırcevaplılık konularında yaptığı egzersizlerle konuya hakimiyetini arttıracaktır.

Kamera Oyunculuğu Özel Koçluk Programı

Kişiye özel gün ve saatlerde

Kamera oyunculuğu özel koçluk programı, daha önce kamera karşısında bir projede yer almamış veya yeni bir projeye hazırlanan oyuncular için düzenlenmiştir.

Koçluk Programına dahil olan oyuncu, daha önce bir televizyon oyunculuğu deneyimi yaşamamış ise, oyunculuğun abc’sinden başlayıp , rolün ve projenin ihtiyaçları yönünde gelişen bir çalışma programı oluşturulur. Eğitmen ve oyuncunun birlikte planladığı bu çalışma programı, oyuncunun tüm ihtiyaç başlıklarına cevap verebilecek şekilde düzenlenir. Oyuncunun kendini tamamlamak istediği her başlıkta (diksiyon, kamera kadraj, rol tanıma vs.) egzersizler yapılır. Sette uygulanabilecek taktik, pratik ve yöntemler öğretilir.

Daha önce oyunculuk yolculuğuna çıkmış ve şu anda kendini yenilemek isteyen oyuncularla ise; ihtiyaç görülen sayıda çalışma yapılır. Yeni projenin analizini ve rol çözümlemelerini yapmak üzere oluşturulan program, oyuncunun ve eğitmenin kendi zaman düzeninde organize edilmektedir.

bizi arayın.

+90 212 269 13 23