Süeda Çil Studio Oyuncu Koçluğu
hakkımızda

biz kimiz

Tabii ki en iyileriz

Süeda Çil Studio Hakkımızda

Studio, Süeda Çil’in 30 yıla varan eğitmenlik/oyunculuk geçmişinin verdiği bilgi birikimlerini, bağlantı kanallarını, tecrübelerini birleştirmesi kararı ile kuruldu.

Sektörün önde gelen oyuncu ve yönetmenlerinden oluşan eğitmen kadrosu ile tv ve sinemanın ihtiyaç duyduğu genç oyuncuları hızlı ve donanımlı bir şekilde kamera karşısına hazırlıyoruz.

Tv ve sinema sektörünün çok hızlı hareket etmesi, oyuncu adaylarının da hızlı hareket etmesini gerektiriyor. Bu anlayıştan yola çıkarak, eğitim tecrübelerimizi yeniden değerlendirdik. Eğitim programımızı temel oyunculuk kural ve bilgilerinin yanı sıra kamera gerçeklik algısı ile birleştirdik.

Tümü konservatuvar mezunu, tecrübeli ve aktif oyunculuk yapan eğitmenlerimizle, uzmanlık alanına uygun ders programları düzenledik. Ve hepsinin üzerine ‘tempo’ algımızı yerleştirdik.

Çok az sayıda öğrenci ile oluşturduğumuz sınıflarımızda klasik ‘oyunculuk eğitimi’ anlayışına ‘coaching’ sistemini oturttuk.

Derslerimizde bire-bir kamera algısı ile düzenlediğimiz eğitim programımız öğrencinin her an kendini televizyonda seyretme imkanı sağlıyor. Kendini görüp değerlendiren öğrenci yalnızca temel oyunculuk bilgisi almakla kalmayıp ekrandaki görüntüsünü bildikleri ile birleştiriyor.

Bu yenilikçi eğitim anlayışımızla ‘kamera oyunculuğu’ eğitiminde fark yaratıyoruz.

Amacımız; zamanı ve bilgiyi efektif kullanarak çağın hız ve anlayışına uygun yeni tv/sinema yıldızları yetiştirmek ve yıldızlarımızı çözüm ortaklarımız casting ajansları ile buluşturarak hızla tv ve sinema sektörüne kazandırmak.

- Süeda Çil Studio

Süeda Çil
Süeda Çil

Konservatuvara girdiği ilk yıldan itibaren önce Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda ve sonra başka özel kurum ve kuruluşlarda eğitmenlik yaptı. Eğitmenlik ve oyunculuğu bir arada götüren sanatçı şu anda da çeşitli kurum / kuruluslarda ve (adı gizli) siyasi ve iş adamlarına dersler vermekte ve aynı zamanda çeşitli televizyon ve sinema projelerinde yer almaya devam etmektedir. İstanbul Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1991 yılında Şehir Tiyatroları’na girdi. Halen buradaki görevi sürüyor. Konservatuvarı bitirdikten sonra, 2011 yılında 10.000 kadın girişimci eğitim programını kazandı. Özyeğin Üniversitesi’nde Girişimcilik okudu. Boston “Institute of Public Speaking” ‘Topluluk Önünde Hitabet’, “The Cambridge Center for Adult Education” ‘Beden Dili’, ‘Seslendirme’ ve ‘Oyunculuk’ “Uludağ Üniversitesi” ‘Yaratıcı Drama Eğitmenliği’, “Dale Carnegie Enstitüsü” ‘Temel Koçluk Programı’, “Riccon/Ademer” ‘Dil ve Konuşma Bozukluğu’ sertifikalarının sahibi Çil, 1996 yılında oynadığı ilk sinema filmi ile ‘Ankara Film Festivali’nde ‘Umut Veren En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünün sahibidir.

Abdül Süsler
Abdül Süsler

1981 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Tiyatroya ilk olarak Beykoz Vakfı Tiyatrosu'nda başlayan ve ardından Kocaeli Üniversitesi Kimya Bölümü'nde okurken üniversitenin Tiyatro Topluluğunda çalışmalarına devam eden Abdül Süsler, eğitimine Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü ve aynı üniversitenin Tiyatro Yüksek Lisansı'nı tamamlayarak devam etti. Eğitiminin ardından Müşfik Kenter'in asistanı olarak akademik hayatına başladı. Sadece tiyatro oyuncusu ve akademisyen değildir aynı zamanda seslendirmen ve aikido eğitmenidir. Halen Ayvansaray Üniversitesi bölüm başkanı olarak görev yapan Süsler, aynı zamanda çeşitli tiyatro projelerinde yer aldı. Birçok televizyon programı, reklam ve belgesel türü yapımlarda da yer alan Abdül Süsler’in 2 çocuk sahibidir.

Büşra Saraç
Büşra Saraç

Ankara Üniversitesi Antropoloji bölümü mezunudur. Fiziksel Tiyatro (Mimodinamik, Maske, Grotesk, Bufon,Clown) ,Pantomim, Müzikal Tiyatro eğitimleri almıştır. İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda ve özel tiyatrolarda görev almıştır. ‘Atom ile Bıdık, ‘Berfu’nun Rüyası’, ‘Hırçın kız’, ‘Ar-Ka-Daş’ oynadığı bazı oyunlardır. Çok çeşitli televizyon reklamlarında yer almıştır.

Ceren Kesim
Ceren Kesim

Ankara doğumludur. Süleyman Demirel Üniversitesi-Sahne Sanatları Oyunculuk Ana Sanat Dalı mezunudur. Aynı yıl içerisinde Ankara Sanat Üretim Topluluğu içerisinde sanat çalışmalarında bulunmuştur. ‘Türk Tiyatrosu’nda Yönetmen[Engin Alkan]’, Hareket ve Beden[Meltem Yorulmaz], Oyuncunun Metne Yaklaşım Teknikleri[Rusudan Savaneli], Oyuncunun Rol Okuma İnşasında Performans Sanatı Efekti [Adnan Tönel] katıldığı çalışmalardan bazılarıdır. Hem teorik hem de uygulama anlamında Queer Tango-Faysal Tekoğlu, Mim Atölyesi-İlker Kılıçer, Oyunculuk Eğitiminde Yaratıcı Drama-Kemal Oruç gibi bazı önemli atölyelerde deneyimini pekiştirmiştir.

Erdem Yılmaz
Erdem Yılmaz

İstanbul doğumludur. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Lisans mezuniyetinin ardından aynı üniversitenin Radyo,Sinema ve Televizyon bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. Bununla birlikte Çağdaş Drama Derneği’nde halen eğitimine devam ediyor. 2013-2016 sezonu içerisinde İstanbul Devlet Tiyatosu’nda görev almıştır.‘ Ay Ecesi’, ‘Çöl Fırtınaları’ ‘Coriolanus’ oynadığı bazı tiyatro oyunlarıdır. Televizyon dizilerinde rol almıştır. ‘Aşkın Bedeli’, ‘Alın Yazım’ ‘Seni Kimler Aldı’ ‘Kardeş Çocukları’ ve ‘Kırık Hayatlar’ rol aldığı dizilerdendir.

Erdi Işık
Erdi Işık

1989 yılında Kastamonu’da doğdu. Makine Mühendisliği eğitimi aldıktan sonra, Almanya’da Dramaschule Düsseldorf’ta oyunculuk eğitimi aldı. 2014 yılında Marmara Üniversitesi’nde Medya alanında master eğitimini tamamladı. 2014 yılından bu yana Sarajevo Academy of Performing Arts’da oyunculuk branşında ve International University of Sarajevo Theatre and Cultural Studies bölümünde doktora programını sürdürmektedir. A.B.D., Almanya, Hırvatistan, Malta, Macaristan, Belçika, Slovenya ve Türkiye’de oyunculuk teknikleri ve tiyatro üzerine çeşitli workshoplara katılmıştır.

Figen Sumeli
Figen Sumeli

İstanbul doğumludur. Eğitim hayatına Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ile başlayıp, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Dublaj ve Tiyatro Sanatçısıdır. İstanbul Devlet Tiyatrosu ve Bakırköy Belediye Tiyatrosunda çalışmıştır. “Digitürk”, “Akla Kara Film”, “İmaj”, “Melodika”, “NTV”, “Saran” stüdyolarının kurumsal sesidir. “TRT İstanbul Çocuk Korusu”, “TRT İstanbul Çok Sesli Gençlik Korosu” ve “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Korosu”nda solistlik yapmıştır. Dizi ve Reklam oyunculuğu yanı sıra Sinema,dizi,rekalm,çizgi film seslendirmeleri yapmıştır. “Nicole Kidman”,”Penolope Cruz, “Cameron Diaz”,” Salma Hayek”, “Natalie Portman”,”Uma Thurman”, “Virona Ryder”, Milla Jovoviç”, “Drew Barrmore” seslendirdiği bazı sanatçılardır. “Winks(bloom)”, “Barbie Serisi(Barbie)”, “Güzel ve Çirkin(Belle)”, “Alaaddin(Yasemin)”, “Heidi (Heidi)”, “Kayıp Balık Nemo”, “Little Stuart” konuştuğu bazı animasyon ve çizgi filmleridir. “Bellona”, “Dove”, “Fisher Price”, “Evy Baby”,” Beko”, “Lipton Ice Tea”, “Polaris”,”Toyota”, “Yapı Kredi”, “Ford”, “Arçelik”, “Jhonson Baby”, “Nivea” Seslendirdiği bazı reklamlardır.

Fulya Şirin
Fulya Şirin

Almanya doğumludur. İzmir Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi mezunudur. Şehir Tiyatrolarında oyunculuk yapmıştır. ‘İkinci Şans’, ‘Süper Babaanne’, ‘Osmanlı Cumhuriyeti’, ‘Çin Geçidi’, ‘Çemberin Dışında’ gibi birçok sinema filmi ve dizide oynadı. Seslendirme yapmaktadır. Halen Avşar Film’in Cast direktörlüğü görevini yürütmektedir.

Görkem Çakın
Görkem Çakın

Senarist. İzmir doğumludur. SDÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Dramatik Yazarlık Anasanat Dalından mezun oldu. Yurt içi ve yurt dışı çeşitli workshoplara katıldı. Eternal Sunshine Of the Spotless Mind’ın yaratıcılarından Pierre Bismuth’un yanı sıra, Andreas Treske, Harun Farocki, Robert Mckee gibi isimlerin workshoplarına katıldı. Senaryo gruplarında senarist/ hikaye ve tretman yazarı olarak görev aldıktan sonra 2021 yılında Hayalperest- Mustafa Denizli adlı belgeselin senaryosunu yazdı. Halen yazmaya devam etmektedir.

Mert Öner
Mert Öner

1983 doğumludur. Eğitimini 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünde tamamladı. Bahçeşehir Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. Yönetmenliğini yaptığı tiyatro oyunlarının içinde Türkiye’de ilk defa Mekan Artı’da oynanan ‘Burada Bugün’ oyunu da vardır. ‘Başrolde Aşk’, ‘Sen de Gitme’, ‘Benim Annem Bir Melek’, ‘6 Mantı’, ‘Aşk Yeniden’ oynadığı dizilerin bazılarıdır. Öner, ‘Gelmeyen Bahar’ ve ‘Dede Korkut’ filmlerinde de rol almıştır.

Mete Deran
Mete Deran

1991 Adana doğumludur. Beykent Üniversitesi Konservatuar Oyunculuk mezunudur. Mezuniyetinin ardından rol aldığı oyunlardan bazıları ‘Asım’ın Nesli’, ‘Arzu Tramvayı’, ‘Hamlet’. Ayıca ‘Meryem’, ‘Kuruluş Osman’, ‘Uyanış Büyük Selçuklu’, ‘Hay Sultan’, ‘Erkenci Kuş’, ‘Kalp Atışı’, ‘Anne’, ‘Kalbimdeki Deniz’ dizilerinde rol almıştır. ‘Meteler’ ve ‘Meçhul’ gibi bir çok sinema filminde de rol almıştır.

Nazlı Uğurtaş
Nazlı Uğurtaş

1983 yılında Almanya’da doğdu. 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. İzmir Devlet Opera ve Balesi Sanatçıları’ndan Aydın Uştuk, Alpaslan Mater, Altuğ Dilmaç, Alper Kazancıoğlu ile Şan Eğitimi (Koleratür Soprano) aldı. Van Devlet Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul ve Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nda çalıştı. Oynadığı bazı oyunlar: Romeo ve Jüliet, Savaş İkinci Perdede Çıkacak, Beğendiğiniz Gibi, Kibritçi Kız Müzikali, Sidikli Kasabası Müzikali, Narnia Günlükleri.

Sinan Adıgüzel
Sinan Adıgüzel

İstanbul doğumludur. Kocaeli Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümü mezunudur. Belgesel ve kısa filmler çekmiştir. ‘Gram’, ‘O Hayat Benim’, Şuursuz Aşk’, ’Rüya’, ‘Triliçe’, ‘Kocaman Ailem’, ‘Payitaht’, ‘Egenin Hamsisi, ‘Mehmed Bir Cihan Fatihi’, ‘Yaralı Kuşlar’, ‘Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam’ bazı projeleridir. Halen sinema, televizyon ve reklam setlerinde reji yönetmen yardımcısı olarak çalışmaya devam etmektedir.

Yetkin Yüksel
Yetkin Yüksel

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Dramatik Yazarlık Bölümünde Eğitim aldı. Doç. Dr Erbil Göktaş, Yiğit Sertdemir ve Emre Koyuncuoğlu'nun yönettiği oyunlarda yönetmen yardımcısı olarak görev aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Çağdaş Gösteri Sanatları Merkezi'nde atölye çalışmalarının da asistanlık yaptı. Serdar Biliş, Şahika Tekand, Fulya Peker, Emre Koyuncuoğlu'nun açtığı atölyelere katıldı. Uluslararası bir oyun yazarlarıyla atölye çalışmaları gerçekleştirdi. Tiyatro Merkezi ve Yeni Tiyatro Dergisi'nde tiyatro ve sinema eleştirileri ve söyleşi yazıları yazıyor. Kukla ve Karagöz tasvirleri yapıyor. Yoga ve Meditasyon ile ilgileniyor.

İŞ ORTAKLARIMIZ

Actors Management
Actors Management

ag Menajerlik
ag Menajerlik

Cem Ajans
Cem Ajans

Dedikoducu Çocuk
Dedikoducu Çocuk

Dizayn Mimarlık
Dizayn Mimarlık

Feridun Fikret
Feridun Fikret

Gaye Sökmen Ajans
Gaye Sökmen Ajans

Levent Ünalan
Levent Ünalan

Medya Fobi
Medya Fobi

MU Menajerlik
MU Menajerlik

Scent linq
Scent linq

Selim Akar
Selim Akar

Shiva
Shiva

Süreç Film
Süreç Film

Thats it Management
That's it Management

Susols Consulting

Susols Consulting

Susols Consulting is proud to announce that we became an agency in the U.S.A. for the top acting school in the world - New York Film Academy- If you are interested in attending a short-term acting workshops or certificate programs at the New York Film Academy please contact us!

New York Film Academy

KURUMSAL REFERANSLARIMIZ

bizi arayın.

+90 212 269 13 23